ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Μετά από έναν και πλέον μήνα τηλεκπαίδευσης και θέλοντας να δώσουμε έναν τόνο χαράς, αγάπης, ελπίδας και αισιοδοξίας τόσο στους μαθητές μας όσο και στις οικογένειες αυτών, ο Σύλλογος Διδασκόντων μετά από πρόταση -εισήγηση του διευθυντή αποφάσισε ομόφωνα την υλοποίηση της εκδήλωσης την Τετάρτη 23-12-2020 με το παρακάτω πρόγραμμα:

1. Την 3η διδακτική ώρα οι μαθητές παρακολούθησαν τη χριστουγεννιάτικη εκδήλωση   του Μουσικού Σχολείου Λαμίας με τραγούδια και κάλαντα. Η εκδήλωση ήταν πρωτοβουλία της Περ/κής Εκπ/σης Στερεάς Ελλάδας σε συνεργασία με το τηλεοπτικό κανάλι STAR Κεντρικής Ελλάδας.

2. Την 4η διδακτική ώρα οι μαθητές μπήκαν στην διαδικτυακή αίθουσα του διευθυντή και παρακολούθησαν το παραμύθι "Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ" από τους μαθητές της Έκτης τάξης με την επιμέλεια της δασκάλας τους κ. Σαλαμούρα Κατερίνας.

3. Την 5η διδακτική ώρα οι μαθητές από όλες τις τάξεις, οι οποίοι γνωρίζουν να παίζουν κάποιο μουσικό όργανο μας έπαιξαν και τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια και κάλαντα από όλη την Ελλάδα με την επιμέλεια της εκπαιδευτικού μουσικής του σχολείου μας κ. Καρατράντου Νικολέτας.

Με τις ευχές του διευθυντή για καλές γιορτές και για μια νέα χρονιά με υγεία, αγάπη, ευτυχία,ελπίδα, πρόοδο και αισιοδοξία αποχαιρετιστήκαμε για τις διακοπές των Χριστουγέννων.

Μια χονιά μας αποχαιρετά σε λίγες μέρες δίνοντας τη σκυτάλη στη νέα, το 2021, με την ελπίδα ότι θα είναι καλύτερη και με τηνευχή όλης της εκπαιδευτικής κοινότητας να επανέλθουμε στην κανονικότητα και στο φυσικό μας περιβάλλον.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!

Εορταστική εκδήλωση για την επέτειο του Πολυτεχνείου.

Στην αίθουσα εκδηλώσεων της σχολικής μας μονάδας, πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση για τον εορτασμό της επετείου του Πολυτεχνείου.

Οι μαθητές της Δ΄με την καθοδήγηση και εποπτεία της δασκάλας τους σχεδίασαν και οργάνωσαν την εκδήλωση η οποία περιλάμβανε θεατρικό απόσπασμα, απαγγελίες, ποιήματα και τραγούδια.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας που πήραν μέρος στην παρέλαση της 25ης Μαρτίου και μας έκαναν υπερήφανους!

Δείτε φωτογραφικό υλικό παρακάτω: ....

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

• Ορισμός Σημαιοφόρου και παραστατών
  • Παράδοση της σημαίας από τον διευθυντή